تبلیغات
نوشته هایی پیرامون سیل اخیر گلستان
| عمومی ,

گزارش حضور جمعی از فعالان فرهنگی -  اجتماعی استان گلستان

 در روزنامه شرق

پس از عدم انعكاس نامه ی منتشر شده توسط گروهی از فعالان فرهنگی - اجتماعی استان گلستان در ارتباط با انعكاس خنثی و بعضاً جهت دار روزنامه شرق در رابطه با فاجعه سیل استان گلستان كه خطاب به سردبیر شرق نگاشته شده بود سه تن از امضاء كنندگان این نامه برای پس گرفتن نامه خویش به نشانه ی اعتراض به دفتر این روزنامه مراجعه نمودند:

عصر روز سه شنبه یك شهریور ماه پس از مراجعه به دفتر روزنامه شرق خواستار ملاقات با آقای محمد قوچانی سردبیر شرق شده كه متاسفانه با توجه به مشغله كاری ایشان ! در نهایت امكان ملاقات با دبیر سرویس اجتماعی آقای رهبر مهیا می شود . آقای رهبر پس از شنیدن اعتراضات این افراد انعكاس خنثی خبر از جانب شرق و تنها اتكا كردن به داده های دولتی و نیز شرح مشاهدات خویش از منطقه و سطح نازل امداد رسانیهای دولتی ، قصور شرق  در نحوه پرداخت سیل استان گلستان به ویژه در انتخاب تیتر و سرمقاله چاپ شده (20 مرداد) در آن روزنامه با عنوان « سیل طبیعی است » را پذیرفت . و این امر را به سرعت در انتقال خبر و عدم وجود خبرنگار در شهرستانها عنوان نمودند با تاكید دوستان حاضر در دفتر نشریه بر جنبه های انتقادی اینن روزنامه كه در بردارنده بالارفتن سطح انتظارهای افراد از این روزنامه است چنین برخوردی را شایسته روزنامه ای كه یكی از چند نشریه حرفه ای كشور است ، ندانستند و خواستار پیگیری جدی این روزنامه در موارد اجتماعی از جمله فاجعه سیل گلستان شدند .

آقای رهبر با پذیرش تمام كاستیهای صورت گرفته از جانب روزنامه شرق ، جهت جبران اهمال صورت گرفته از سوی آن نشریه ، قول دادند تیم خبرنگاری را در هفته آینده به استان فرستاده تا با همكاری با دوستان حاضر در استان كه در طی این مدت با محل و كمكها و نیازهای افراد سیل زده از نزدیك آشنا شده اند در محل وقوع سیل حاضر شده و به تهیه گزارش و ویژه نامه انتقادی در این زمینه اقدام نمایند .

 


نوشته شده توسط جمعی از فعالان فرهنگی گرگان در شنبه 5 شهریور 1384 و ساعت 12:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سلام+ + سیل ها ی ایران طبیعی نیست+ خواسته های متحصنین+ + گزارش تحصن مقابل وزارت کشاورزی+ گزارش از سیل+ دادخواهی زیست محیطی+ + گزارش از سفر دوم+ + ۱۳شماره از یک فاجعه+ نامه به خبرگزاری ها+ نامه به روزنامه شرق+ نامه به روزنامه ها

صفحات: